29.10.2015

Проєкт "Невідʼємні" це

Давно нічого не писала публічно. А все, що писала, видаляла, бо теми, які хвилюють зараз, потрібно висвітлювати дуже обережно і знати навіщо це робити. 

 

Попередні мої публікації були про ментальне здоровʼя. Блог читає не так багато людей, як у 2015-16 роках. І я вирішила зробити щось більше, ніж стаття, яку прочитає тисяча людей. Зробити те, що я вмію, для привернення уваги до свого здоровʼя - фотопроєкт.

 

Так народився проєкт “Невідʼємні”. 

 

Цей проєкт про тих, хто чекає своїх близьких з фронту, полону або окупації.

 

Невідʼємність - стан, коли людина, за яку хвилюєшся, завжди з тобою. У думках і серці. І наче живеш в мирному місті, у тебе є дах над головою, їжа, тепло, життя, але думки завжди частково там, за тисячі кілометрів, де людина, яку ти любиш, в небезпеці. І не важливо, хто ти, де ти, ми, українці, перебуваємо в тривозі за себе і за своїх близьких. 

 

І це неабиякий травмуючий досвід для багатьох. 

 

Ще до повномасштабного вторгнення мої батьки були в окупації під щоденними обстрілами в Донецьку. Я дуже переживала за них, але не знала, що зі мною щось не так. Усі мої друзі мали подібні симптоми. Я втратила своє здоровʼя - депресія, розлад харчової поведінки, нічні жахіття, панічні атаки, гормональні та метаболічні порушення. Це все можна було попередити, якби була хоч якась інформація про можливі стани та методи роботи з ними.

 

Зміни відбуваються так повільно, що можна не помітити, як ти перестаєш спати, а якщо спиш, то бачиш жахи, сильно розчісуєш шкіру, переїдаєш до болю та багато іншого. Це все відбивається на продуктивності. Вже в роботі з психологом я зрозуміла, що це була не лінь, а хвороба. І що переїдала я тільки для того, щоб зробити собі боляче, бо від фізичного болю ставало легше на душі. 

 

Зараз я бачу, як все більше людей повторює той мій досвід. Розумію, що вони теж, як я колись, перебувають у власній бульбашці. 

 

Саме це стало мотивацією створити проєкт, який допоможе людям звернути увагу на свій стан. І дати вибір - робити з цим щось чи ні.

 

 

Проєкт можна подивитися тут